Flash Player 9.0.115
You need Adobe Flash Player 9.0.115 to visit this site.


Get Adobe Flash player

Lastik Hakında » Lastiklerinizi Anlamak » Lastik sınıfları
Lastik sınıfları

 

Lastik sınıfları

 

tire_grades.jpg

Binek araç lastikleri genellikle üç unsura bağlı olarak değerlendirilirler: sırt aşınması, çekiş ve sıcaklığa karşı direnç

Tekbiçimli Lastik Kalitesi Derecelendirme Sistemi (UTQG)

ABD federal yetkilileri, üreticilerin, kar lastikleri haricindeki binek otomobili lastiklerini üç etken temelinde sınıflandırmalarını istemektedir: sırt aşınması, çekiş ve sıcaklığa karşı direnç.

Sırt Aşınması

Bu değerlendirme, lastiğin kontrol edilen koşullar altında test edildiği zaman ortaya çıkan sırt aşınmasını ölçer. 100, temel kalite standardı olarak alınmıştır. Test sürüşünde 200 puan alan bir lastik, 100 puan alan bir lastiğin iki katı daha fazla aşınacaktır. 100 üzeri – İyi, 100 – Taban çizgisi, 100'den daha az – Zayıf Not: Sırt aşınması değerlendirmeleri, yalnızca üreticinin ürün grubu dahilindeki karşılaştırmalar için geçerlidir. Bu dereceler, farklı üreticiler arasında yapılan karşılaştırmalarda geçerli değildir.

Çekiş

Çekiş değerlendirmeleri, lastiğin ıslak yol yüzeyi üzerinde durma kabiliyetini temsil eder. Bu sınıf, "dosdoğru" frenleme testlerine dayanır. Dönüş kabiliyetini göstermez. A – En iyi B – Orta C – Uygun

Sıcaklık

Sıcaklık değerlendirmeleri, lastiğin ısı üretimine karşı direncini temsil eder. A – En iyi B – Orta C – Uygun Not: Federal yasalar gereğince, tüm lastikler en az C sınıfının asgari koşullarına uygun olacaktır.Goodyear
Mutlu
Dunlop
Goodyear Lastik Sigortası
Goodyear Lastik Sigortası  ile lastiğiniz güvence altında. Aracınızın üzerindeki lastikler ile çivi gibi keskin objelerin üzerinde..
GOODYEAR YENİ UG9
 En sert kış koşullarında üstün performansKarda mükemmel fren mesafesiSuda kızaklamaya karşı aktif direnç için hidrodinamik olukla..
LASTİK VE CAN GÜVENLİĞİ PANEL VE ÇALIŞTAYI SONUÇ BİLDİRGESİ
 II. LASTİK VE CAN GÜVENLİĞİ PANEL VE ÇALIŞTAYI SONUÇ BİLDİRGESİ 15-18 Kasım 2012 tarihleri arasında Antalya Kemer Mirada Otelde g..
NEDEN KIŞ LASTİĞİ ?
Ticari araçlarda zorunlu kış lastiği uygulaması başladı. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'nca hazırlanan “Araçların Y..
GOODYEAR'IN NASCAR TEKNOLOJİSİ CENEVRE'DE
 GOODYEAR'IN NASCAR TEKNOLOJİSİ CENEVRE'DEGoodyear, yeni teknolojilerini Cenevre Uluslararası Motor Show 2012’de tanıtıyor.Goodyea..
GOODYEAR FORTUNE 500'DEKİ TEK LASTİK ÜRETİCİSİ OLDU
  GOODYEAR FORTUNE 500'DEKİ TEK LASTİK ÜRETİCİSİ OLDU23.05.2012 18:14:15Goodyear, dünyanın en prestijli ekonomi yayınlarından biri..
Goodyear'dan ''Otomatik Hava Basıncı Koruma Teknolojisi''
Goodyear'dan ''Otomatik Hava Basıncı Koruma Teknolojisi'' Goodyear, yakıt tasarrufunun ve lastik performansının artırılmasını ve C..
Goodyear, Marathon LHS II+'yi, Lego Kamyon'da tanıtıyor
Goodyear, Marathon LHS II'yi, Lego Kamyon'da tanıtıyor Goodyear, Hanover 2012 IAA Ticari Araç Show'daMarathon LHS II+ lastiğini bi..
Goodyear’dan ilk- AA sınıfı kamyon lastiği
   Goodyear’dan yakıt tasarrufu sağlayan kamyon ve otobüs lastikleri Goodyear, Almanya’nın Hanover kentinde düzenlen 2012 Ticari A..
0.00000.00000
Bugünkü ziyaretçi sayısı   : 55
Toplam ziyaretçi sayısı     : 224643
Facebook
Create your Like Badge
Instagram