Flash Player 9.0.115
You need Adobe Flash Player 9.0.115 to visit this site.


Get Adobe Flash player

1991-2000
1991-2000

1991-2000

2000

Goodyear, Tredaco ile bir ortak girişim oluşturarak, dünyanın en büyük kamyon lastiği hizmet sağlayıcısı oldu.

Bu ortak girişim, şirketlerin ABD'deki kamyon lastikleri hizmeti ve lastik kaplama birimlerini, yaklaşık 200 servis merkezi ve 77 lastik kaplama tesisinden oluşan bir ağa dönüştürdü.

Popüler Aquatred lastik serisinin en yenisi olan Aquatred 3 tanıtıldı.

Bu yeni lastikte, kendisinden önce gelen modelin sunduğu ıslak ve kuru koşullarda çekiş, sürüş hakimiyeti, konfor ve eşit sırt aşınması imkanları geliştirildi.

Diğer beş şirketle birlikte Internet tabanlı satın alma anlaşmasına tabi olan RubberNetwork.com oluşturuldu.

Bu web tabanlı platform, on binlerce şirketin ürün alıp satabileceği ve tahminleri envanter, faturalama, sevkıyat ve ürün tasarımı konusunda bilgi alışverişinde bulunabileceği, kolay erişimli, gerçek zamanlı bir ortamdır.

Michelin'in Pax sistemi ve Goodyear'ın EMT patlasa da giden lastik buluşlarını birleştirmek için Michelin'le anlaşma yapıldı.

Bu yarı yarıya ortak girişim, araştırma ve geliştirme, şirketlerin her ikisinin de patentlerinin ruhsatlandırılması ve global bir yedek parça hizmeti ağı oluşturmayı içermektedir.

1999

Goodyear, Sumitomo Rubber Industries Ltd. ile 1 milyar dolarlık küresel bir ittifak kurdu.

Bu, Goodyear'ı, yeniden dünyanın en büyük lastik şirketi haline getirdi. Sumitomo ile kurduğu ittifak, Goodyear'ın Avrupa, Japonya ve Kuzey Amerika'da altı adet ortak girişimi bulunan yani dünyanın büyük bölümünü kapsayan Dunlop lastik markasının haklarına kadar götürdü. Dunlop'un Avrupa'daki faaliyetlerinin de eklenmesi ve Goodyear'ın doğuya ve Afrika'ya doğru genişlemeye devam etmesiyle birlikte şirket, Avrupa, Avrupa Birliği ve Doğu Avrupa, Afrika ve Ortadoğu'da iki adet bölgesel ticari faaliyet birimi oluşturdu. İkinci ticari faaliyet birimi, tüm dikkatini, şirketin son iktisaplarına ve Polonya, Slovenya ve Güney Afrika'daki büyümeye verdi.

1998

Goodyear, Avrupa pazarlarına nakliye hortumu, hava yastığı ve güç aktarım ürünleri tedarik etmek amacıyla Kranj, Slovenya'dan Sava Group ile bir ortak girişim anlaşması imzaladı.

 

Goodyear, ileri bir lastik üretim işlemi olan IMPACT'in (Tümleşik İmalat Duyarlılığıyla Birleştirilmiş Hücresel Teknoloji) geliştirildiğini duyurdu.

IMPACT, günümüz üretim işleminden daha hızlı ve duyarlı olmasının yanısıra envanter ve ilgili ekipman ihtiyacını yarıya indirmektedir.

1997

Devrim niteliğindeki Extended Mobility Tire (EMT) piyasaya sürüldü.

 

Goodyear Engineered Products, Japon NGK/NTK Spark Plug Co. Ltd. şirketinin bir yan kuruluşu olan NGK do Brasil ile bir distribütörlük anlaşması imzalayarak Japonların otomotiv yedek parça piyasasına giren ilk Japon olmayan kayış üreticisi oldu.

 

Lastiklerimiz 350 F1 Grand Prix yarışlarını kazanan ilk lastikler oldu

 

1996

Goodyear, ömür boyu sırt aşınması garantisine sahip ilk lastik olan Infinitred'i piyasaya sürdü.

 

1995

Goodyear, yüzde 75'ine sahip olduğu Dalian, Çin tesisinde ilk çelik binek otomobil lastiğini üretti.

 

Goodyear, yüksek beygir gücü uygulamalarına eşsiz bir performans katan Gatorback Poly-V otomotiv kayışını piyasaya sürdü.

 

Goodyear, Polonya'nın önde gelen binek otomobil lastiği üreticisi olan TC Debica'nın çoğunluk hisselerini satın aldı.

 

1994

Goodyear, web sitesinde elektronik mağazası olan ilk lastik şirketi oldu.

 

Goodyear, Çin'deki en büyük otomobil freni, kliması, radyatör hortumu ve hortum tertibatları üreticisi olan Qingdao Gold Lion Hose Co. ile 20 milyon dolarlık ortak girişimini ilan etti.

 

1993

Goodyear, Pekin'deki ilk lastik mağazasını açtı ve Çin'de ilk batılı lastik şirketi oldu.

 

1992

Goodyear, dünyanın ilk orijinal ekipmanı run-flat lastiği yeni Corvette üzerinde tanıttı. Goodyear GS-C EMT (Extended Mobility tire) (patlasa da yol alabilen lastik) saatte 80 km hızla 80 km yol yapabilir.

 

Goodyear, Aquatred'i piyasaya sürdü. Bu lastiğin eşsiz, derin oluklu su kanalları, ıslak yollarda çekiş bakımından yeni standartlar belirledi. Sanayi tarihinin en çok ödül alan lastiği oldu.Goodyear
Mutlu
Dunlop
Goodyear Lastik Sigortası
Goodyear Lastik Sigortası  ile lastiğiniz güvence altında. Aracınızın üzerindeki lastikler ile çivi gibi keskin objelerin üzerinde..
GOODYEAR YENİ UG9
 En sert kış koşullarında üstün performansKarda mükemmel fren mesafesiSuda kızaklamaya karşı aktif direnç için hidrodinamik olukla..
LASTİK VE CAN GÜVENLİĞİ PANEL VE ÇALIŞTAYI SONUÇ BİLDİRGESİ
 II. LASTİK VE CAN GÜVENLİĞİ PANEL VE ÇALIŞTAYI SONUÇ BİLDİRGESİ 15-18 Kasım 2012 tarihleri arasında Antalya Kemer Mirada Otelde g..
NEDEN KIŞ LASTİĞİ ?
Ticari araçlarda zorunlu kış lastiği uygulaması başladı. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'nca hazırlanan “Araçların Y..
GOODYEAR'IN NASCAR TEKNOLOJİSİ CENEVRE'DE
 GOODYEAR'IN NASCAR TEKNOLOJİSİ CENEVRE'DEGoodyear, yeni teknolojilerini Cenevre Uluslararası Motor Show 2012’de tanıtıyor.Goodyea..
GOODYEAR FORTUNE 500'DEKİ TEK LASTİK ÜRETİCİSİ OLDU
  GOODYEAR FORTUNE 500'DEKİ TEK LASTİK ÜRETİCİSİ OLDU23.05.2012 18:14:15Goodyear, dünyanın en prestijli ekonomi yayınlarından biri..
Goodyear'dan ''Otomatik Hava Basıncı Koruma Teknolojisi''
Goodyear'dan ''Otomatik Hava Basıncı Koruma Teknolojisi'' Goodyear, yakıt tasarrufunun ve lastik performansının artırılmasını ve C..
Goodyear, Marathon LHS II+'yi, Lego Kamyon'da tanıtıyor
Goodyear, Marathon LHS II'yi, Lego Kamyon'da tanıtıyor Goodyear, Hanover 2012 IAA Ticari Araç Show'daMarathon LHS II+ lastiğini bi..
Goodyear’dan ilk- AA sınıfı kamyon lastiği
   Goodyear’dan yakıt tasarrufu sağlayan kamyon ve otobüs lastikleri Goodyear, Almanya’nın Hanover kentinde düzenlen 2012 Ticari A..
0.00000.00000
Bugünkü ziyaretçi sayısı   : 62
Toplam ziyaretçi sayısı     : 214212
Facebook
Create your Like Badge
Instagram