Flash Player 9.0.115
You need Adobe Flash Player 9.0.115 to visit this site.


Get Adobe Flash player

1981-1990
1981-1990

1981-1990

1988

Goodyear, ABD Hava Kuvvetleri'nin F-15 avcı uçağı için ilk asimetrik sırtlı uçak lastiğinin yanısıra, ABD Donanması A-12 bombardıman uçağı ve McDonnell Douglas MD-11 ticari yolcu uçağı için özel lastikler de üretti.

 

Goodyear, Eagle yüksek performanslı yol lastikleri ve Eagle yarış lastiklerinin ısıya karşı direncini arttıran sentetik kauçuk SIBR'yi geliştirdi.

 

Sentetik kauçuk kapasitesi ve gelişimini arttırmak amacıyla yeni özelliklere sahip bir tesis kurmak için Beaumont, Texas'ta 64 milyon dolarlık bir proje başlatıldı.

 

1987

Goodyear, Chevrolet Corvette'in Poly-V burmalı otomotiv kayışlarının münhasır tedarikçisi oldu..

 

Goodyear, saatte 240 kilometrenin üzerindeki hızlarda çalışması için tasarlanmış olduğunu gösteren "Z" hız sınıfının ilk yüksek performanslı lastiği olan ZR-S'yi piyasaya sürdü.

 

Goodyear, en yeni, en büyük ve teknik olarak en gelişmiş hava gemisi olan The Spirit of Akron'u ilk kez kullandı.

 

1985

Otomobiller için dişli bir güç aktarma kayışı olan Hi-Miler piyasaya sürüldü. Goodyear, otomotiv hortum ve kayışları için bu endüstrideki ilk ömür boyu garantisini verdi.

 

1983

Goodyear üç milyarıncı lastiğini üretti.

 

Akron Teknik Merkezi tahsis edildi.

1982

Goodyear, kamyon sürücülerini, kahramanlıkları ve kamu hizmetlerinden dolayı onurlandırmak için Highway Hero (Otoyol Kahramanı) adlı programını duyurdu.

 

Mühendislik Bölümü, Amerikan Deniz Piyade helikopterleri ve jetlerine taktiksel yakıt ikmali yapmak için kullanılmak üzere yaklaşık 274 kilometre uzunluğunda yakıt hortumu tedarik etti.

 

1981

Goodyear, yeni Eagle yüksek performans lastik ailesini Daytona'da piyasaya sürdü.

 

Goodyear, yeni bir lastik çatı kaplama sistemi olan Versigard'ı piyasaya sürdü.Goodyear
Mutlu
Dunlop
Goodyear Lastik Sigortası
Goodyear Lastik Sigortası  ile lastiğiniz güvence altında. Aracınızın üzerindeki lastikler ile çivi gibi keskin objelerin üzerinde..
GOODYEAR YENİ UG9
 En sert kış koşullarında üstün performansKarda mükemmel fren mesafesiSuda kızaklamaya karşı aktif direnç için hidrodinamik olukla..
LASTİK VE CAN GÜVENLİĞİ PANEL VE ÇALIŞTAYI SONUÇ BİLDİRGESİ
 II. LASTİK VE CAN GÜVENLİĞİ PANEL VE ÇALIŞTAYI SONUÇ BİLDİRGESİ 15-18 Kasım 2012 tarihleri arasında Antalya Kemer Mirada Otelde g..
NEDEN KIŞ LASTİĞİ ?
Ticari araçlarda zorunlu kış lastiği uygulaması başladı. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'nca hazırlanan “Araçların Y..
GOODYEAR'IN NASCAR TEKNOLOJİSİ CENEVRE'DE
 GOODYEAR'IN NASCAR TEKNOLOJİSİ CENEVRE'DEGoodyear, yeni teknolojilerini Cenevre Uluslararası Motor Show 2012’de tanıtıyor.Goodyea..
GOODYEAR FORTUNE 500'DEKİ TEK LASTİK ÜRETİCİSİ OLDU
  GOODYEAR FORTUNE 500'DEKİ TEK LASTİK ÜRETİCİSİ OLDU23.05.2012 18:14:15Goodyear, dünyanın en prestijli ekonomi yayınlarından biri..
Goodyear'dan ''Otomatik Hava Basıncı Koruma Teknolojisi''
Goodyear'dan ''Otomatik Hava Basıncı Koruma Teknolojisi'' Goodyear, yakıt tasarrufunun ve lastik performansının artırılmasını ve C..
Goodyear, Marathon LHS II+'yi, Lego Kamyon'da tanıtıyor
Goodyear, Marathon LHS II'yi, Lego Kamyon'da tanıtıyor Goodyear, Hanover 2012 IAA Ticari Araç Show'daMarathon LHS II+ lastiğini bi..
Goodyear’dan ilk- AA sınıfı kamyon lastiği
   Goodyear’dan yakıt tasarrufu sağlayan kamyon ve otobüs lastikleri Goodyear, Almanya’nın Hanover kentinde düzenlen 2012 Ticari A..
0.00000.00000
Bugünkü ziyaretçi sayısı   : 77
Toplam ziyaretçi sayısı     : 219079
Facebook
Create your Like Badge
Instagram