Flash Player 9.0.115
You need Adobe Flash Player 9.0.115 to visit this site.


Get Adobe Flash player

Goodyear Lastik Sigortası

03 Kasım 2017 Cuma 09:21

Goodyear Lastik Sigortası

 

  ile lastiğiniz güvence altında. Aracınızın üzerindeki lastikler ile çivi gibi keskin objelerin üzerinden geçmeniz sonucu lastikte oluşabilecek “yıpranma”, “yırtılma” ve “yarılma” hasarları teminat altına alınmaktadır. Lastik Sigortası’ndan yararlanabilmek için hasarlı Sigortalı Lastik’in tamir edilemez veya onarılamaz durumunda olması gerekmektedir.

Goodyear Lastik Sigortası Nedir?
Goodyear “Lastik Sigortası”, AXA Assistance Türkiye tarafından GOODYEAR Lastikleri T.A.Ş’ne sağlanan bir teminattır. Goodyear Lastik Sigortası hizmeti; bu kampanyaya katılan Goodyear Bayilerinden satın alınmış olan, brüt ağırlığı 3.500 kg geçmeyen araçlarda kullanılan (binek, off road, SUV sınıfına giren) 4 (dört) adet Goodyear markalı 16 “ ve üzeri lastik alan son kullanıcıların müşterilerin; tamiri mümkün olmayan lastik hasarlarında 16” her bir lastik için 46 TL, 17 “ ve üzeri her bir lastik için sadece 79 TL (KDV Dahil) lastik muafiyet bedeli ödeyerek yeni lastiği ücretsiz olarak temin etmelerini sağlayan bir teminattır.


1 Kasım 2017 – 31 Ocak 2018 tarihleri arasında geçerli olmak üzere mevcut teminat yapısı 16’’ ve üzeri kış lastiklerini kapsayacak şekilde genişletilmiştir. Ayrıca, filo şirketleri hariç olmak üzere tüzel kişiliklere ait araçlar da bu kampanya özelinde teminata dahil edilmiştir.


Lastik Koruma Teminatı, umumi yollarda kullanılmak üzere tasarlanan ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti sınırları içerisinde bayilerden satın alınmış Goodyear markalı, brüt ağırlığı 3.500kg geçmeyen araçlarda kullanılan (binek, 4X4, SUV, Minivan, ve hafif ticari sınıfa giren) 16” ve üzeri” lastikler için geçerlidir.


Lastik Sigortası 01.05.2017 – 30.04.2018 tarihleri arasında kampanyaya katılan bayilerden tek seferde 4 adet 17’’ ve üzeri Goodyear marka lastiğin satın alınıp, satın alım sonrasında en geç 15 gün içerisinde http://www.goodyearlastiksigortasi.com üzerinden aktivasyonun tamamlanması ile başlar ve aktivasyon itibarı ile 1 (bir) yıl boyunca geçerlidir.


Teminat sadece tamir edilemeyen lastikleri kapsamaktadır. Her lastik için bu teminattan bahsi geçen süre içerisinde en fazla 1 (bir) kez yararlanılabilir.


Goodyear Lastik Sigortasının tümü sadece Türkiye Cumhuriyeti Devleti coğrafi sınırları dahilinde ve kampanyaya katılan Goodyear Bayileri’nde geçerlidir.

Adım adım Goodyear Lastik Sigortası

 • Bayiden 4 adet 17” (1 Kasım 2017 – 31 Ocak 2018 arasında 16” lastikler için de geçerli) ve üzeri Goodyear marka lastik satın alınır.
 • http://www.goodyearlastiksigortasi.com üzerinden aktivasyon yapılır (aktivasyon süresi, fatura tarihinden itibaren en geç15 gündür.)
 • Hasar durumunda; Hasar Talep Formu (Goodyear Bayi’nden temin edilecektir) Lastik Sigortası hizmeti veren Goodyear Bayisinin yetkilileri ile birlikte eksiksiz, doğru olarak doldurulmalıdır. Formla birlikte aynı karede araç plakası da gözükecek şekilde çekilmiş arızalı lastiğin iki adet fotoğrafı ve teminatlı lastiğe ait aracın plakasının da yer aldığı faturanın bir sureti AXA Assistance Türkiye’ye Goodyear Bayi tarafından gönderilmelidir. Hasarlı lastik, hasarın gerçekleştiği an itibarı ile 3 gün içerisinde AXA Assistance Türkiye’ye bildirilmelidir. Hasarlı lastik, Lastik Sigortası hizmeti veren Goodyear haricinde 3. Şahıs ve/veya kurumlara teslim edilemez ve devredilemez.
 • Sigortalı’nın, olay ve hasar / kayıp miktarına dair her türlü incelemeyi yapabilmesi konusunda AXA Assistance Türkiye’ye yardımcı olması gerekmektedir.
 • AXA Assistance Türkiye’nin onayı alınmaksızın hasarla ilgili hiçbir süreç başlatılamaz.
 • AXA Assistance Türkiye’nin azami 24 (yirmi dört) saat içinde vereceği onayı sonrasında (Saat 16:00’ya kadar gelen onaylar aynı gün içinde, saat 16:00’dan sonra bildirilen hasarlar ertesi günün sabahında hasarın teminat kapsamına girip girmediği değerlendilerek onaylanır) Sigortalı, ilgili bayiden yeni lastik ile değişimini yaptırır. Hasarlı Sigortalı Lastik’in değişimi için Sigortalı, teminat kapsamına giren her bir lastik için ayrı ayrı olmak üzere 79 TL (KDV dahil) muafiyet bedelini öder (16” lastikler için 46 TL muafiyet bedelini öder).
 • Bunun dışındaki tüm durumlarda, T.C. Sigortacılık Kanunu doğrultusunda düzenlenen ilgili police genel şartları uygulanacaktır.
 • Goodyear Lastik Sigortası hizmeti AXA Assistance Türkiye (INTER PARTNER ASSISTANCE Yardım ve Destek Hizmetleri Tic. Ltd. Şti.) tarafından sağlanmaktadır. Lastik Sigortası’nın reasürörü INTER PARTNER ASSISTANCE S.A., sigorta şirketi ise AXA Sigorta A.Ş.’dir. Her bir talebin ele alınması ve yönetilmesi hususunda direkt sorumlu taraf AXA Assistance Türkiye'dir. Bu amaçla, müşterilerin herhangi bir probleminde iletişim kurabileceği ve hizmet ya da yardımlardan faydalanabileceği bir organizasyonu sağlama yükümlülüğünü, merkezi İstanbul'da olan ve 7/24 acil yardım hizmeti veren AXA Assistance Türkiye üstlenmiştir. AXA Assistance Türkiye iletişim bilgileri:

Adres:Kısıklı Mah.Bosna Bulvarı No:39 , 34692 Çamlıca- Üsküdar/İstanbul

Email:goodyear@axa-assistance.com.tr / goodyear@ipaistanbul.com


Lastik Sigortası’ndan hangi durumlarda yararlanılamaz?

Aşağıdaki şartlarda, Goodyear Lastik Sigortası teminatı kapsam dışıdır:

 • Goodyear marka olmayan lastikler,
 • 3 mm. diş derinliğinin altında kalan lastikler,
 • Aktivasyonu yapılmamış lastiklere ait hasarlar,
 • Lastiklerin yanlış kullanımından kaynaklanan (off road sürüş, araba yarışları gibi yüksek hıza ulaşıldığı vb.) veya kapana girilmesi sonucunda oluşan hasarlar,
 • Tamiri mümkün olan lastik hasarları,
 • Lastiğe kasıtlı olarak verilen zararlar,
 • Farklı bir sigorta kapsamına giren trafik kazaları sonucunda oluşan hasarlar,
 • Terör veya vandalizm; yanma, sel, deprem vb. mücbir sebepler sonucu ile lastikte oluşan hasarlar,
 • Kampanyaya katılan Goodyear Bayilerinden satın alınmamış lastikler sigorta kapsam dışıdır.
 • Sigorta sözleşmesi kapsamında bayi veya Sigortalı’nın AXA Assistance Türkiye’ye sigortalı lastiğe ilişkin hasara sebebiyet veren olay hakkında kasıtlı olarak yanlış bilgi göndermesi,
 • Goodyear Lastik Sigortası Hasar Talep Formu’nun doldurulmamış olması ve ekleri ile birlikte (araç üzerindeki hasarlı lastiğin ve araç plakasının birlikte çekilmiş (aynı karede) 2 adet fotoğrafı ve Sigortalı Lastik’e ait aracın plakasının da yer aldığı faturanın bir sureti) ibraz edilmemesi,
 • İbraz edilen fatura üzerindeki fatura numarası, araç plakası ve lastik özelliklerine ilişkin bilgilerin okunabilir olmaması veya faturanın sahte olması,
 • Sigortalı’nın her türlü teminat kapsamı altında dahi olsa önceden AXA Assistance İstanbul Ofisi’nin onayını almadan, doğrudan doğruya kendisinin ödediği lastik ücreti vb. masraflar,
 • Sigortalının kötü niyetli hareketleri sonucu oluşan zararlar/hasarlar,
 • Sigortalının lastik hasarının büyümesine sebep olan durumlar.Tüm Duyurular

03 Kasım 2017 Cuma 09:21» Goodyear Lastik Sigortası
04 Aralık 2014 Perşembe 16:55» GOODYEAR YENİ UG9
28 Kasım 2012 Çarşamba 10:37» LASTİK VE CAN GÜVENLİĞİ PANEL VE ÇALIŞTAYI SONUÇ BİLDİRGESİ
21 Kasım 2012 Çarşamba 18:33» NEDEN KIŞ LASTİĞİ ?
20 Kasım 2012 Salı 10:55» GOODYEAR'IN NASCAR TEKNOLOJİSİ CENEVRE'DE
20 Kasım 2012 Salı 10:54» GOODYEAR FORTUNE 500'DEKİ TEK LASTİK ÜRETİCİSİ OLDU
20 Kasım 2012 Salı 10:47» Goodyear'dan ''Otomatik Hava Basıncı Koruma Teknolojisi''
20 Kasım 2012 Salı 10:43» Goodyear, Marathon LHS II+'yi, Lego Kamyon'da tanıtıyor
20 Kasım 2012 Salı 10:39» Goodyear’dan ilk- AA sınıfı kamyon lastiği

Goodyear
Mutlu
Dunlop
Goodyear Lastik Sigortası
Goodyear Lastik Sigortası  ile lastiğiniz güvence altında. Aracınızın üzerindeki lastikler ile çivi gibi keskin objelerin üzerinde..
GOODYEAR YENİ UG9
 En sert kış koşullarında üstün performansKarda mükemmel fren mesafesiSuda kızaklamaya karşı aktif direnç için hidrodinamik olukla..
LASTİK VE CAN GÜVENLİĞİ PANEL VE ÇALIŞTAYI SONUÇ BİLDİRGESİ
 II. LASTİK VE CAN GÜVENLİĞİ PANEL VE ÇALIŞTAYI SONUÇ BİLDİRGESİ 15-18 Kasım 2012 tarihleri arasında Antalya Kemer Mirada Otelde g..
NEDEN KIŞ LASTİĞİ ?
Ticari araçlarda zorunlu kış lastiği uygulaması başladı. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'nca hazırlanan “Araçların Y..
GOODYEAR'IN NASCAR TEKNOLOJİSİ CENEVRE'DE
 GOODYEAR'IN NASCAR TEKNOLOJİSİ CENEVRE'DEGoodyear, yeni teknolojilerini Cenevre Uluslararası Motor Show 2012’de tanıtıyor.Goodyea..
GOODYEAR FORTUNE 500'DEKİ TEK LASTİK ÜRETİCİSİ OLDU
  GOODYEAR FORTUNE 500'DEKİ TEK LASTİK ÜRETİCİSİ OLDU23.05.2012 18:14:15Goodyear, dünyanın en prestijli ekonomi yayınlarından biri..
Goodyear'dan ''Otomatik Hava Basıncı Koruma Teknolojisi''
Goodyear'dan ''Otomatik Hava Basıncı Koruma Teknolojisi'' Goodyear, yakıt tasarrufunun ve lastik performansının artırılmasını ve C..
Goodyear, Marathon LHS II+'yi, Lego Kamyon'da tanıtıyor
Goodyear, Marathon LHS II'yi, Lego Kamyon'da tanıtıyor Goodyear, Hanover 2012 IAA Ticari Araç Show'daMarathon LHS II+ lastiğini bi..
Goodyear’dan ilk- AA sınıfı kamyon lastiği
   Goodyear’dan yakıt tasarrufu sağlayan kamyon ve otobüs lastikleri Goodyear, Almanya’nın Hanover kentinde düzenlen 2012 Ticari A..
0.00000.00000
Bugünkü ziyaretçi sayısı   : 71
Toplam ziyaretçi sayısı     : 219073
Facebook
Create your Like Badge
Instagram